
Vlasnik, direktor i glavni i odgovorni urednik novinske agnecije FoNet Zoran Sekulić preminuo je u noći 21. jula posle kraće bolesti u 67. godini, saopštila je porodica.
KTV televizija je najslobodnija televizija u Srbiji. Njen uzlet i uspon možda je za neke bio iznenađujući i neočekivan, ali svakako nije došao kao posledica slučajnosti, ili ne daj bože protekcije.

Prorežimski tabloidi i televizije osnovali su i zvanično novo udruženje novinara – Asocijaciju novinara Srbije (ANS). Na osnivačkoj skupštini istakli su da je cilj ANS-a da poštuju Kodeks novinara Srbije, istovremeno vređajući dva najveća udruženja novinara u Srbiji – UNS-a i NUNS-a, koja su zapravo i tvorci Kodeksa, kao i nezavisne medije, koje nazivaju „blokaderskim“.
Posle Udruženja novinara Srbije, jednog od prvih esnafskih organizacija na svetu osnovanog pre 144 godine i Nezavisnog udruženja novinara Srbije, koje je nastalo pre više od 30 godina, Srbija bi mogla da dobije - Asocijaciju novinara Srbije - koju će predvoditi pretorijanska garda medijske mašinerije vlasti.

Očigledno je da prave svoju „reprezentaciju” takozvanih novinara i lepo je što su se sami „pobrojali” i „stavili na spisak” komentari su Danasovih sagovornika na to što provladini novinari prave novo udruženje ANS u kome će, kako su istakli, da se bore za „slobodu i nezavisnost” kao i zalagati za „beskompromisnu zaštitu svih novinara, kao poslednji bastion odbrane od nikad jačih pritisaka na slobodu i integritet novinarstva”.
Ovogodišnji dobitnici Evropske novinarske nagrade (European Press Prize) koja se dodeljuje sa ciljem da podstakne novinarstvo najvišeg kvaliteta u Evropi, proglašeni su u pet kategorija, a dobitnica nagrade za izuzetno novinarstvo, sa pričom „Da li se nešto dogodilo mami kada je bila mlada?“, je Džesika Bejtman.

Kolege iz redakcije Danasa, u kojoj je počeo svoju novinarsku karijeru, Bojana Cvejića pamte kao novinara koji je dobio Vladu Srbije na sudu. Upravo to se dogodilo pre deset godina kada je upornim traganjem za informacijama Cvejić podneo Upravnom sudu tužbu protiv Vlade zbog toga što nije dobio odgovor koliko je zaposleno novih radnika u javnim službama nakon donošenja odluke kojom se zabranjuje novo zapošljavanje do 2016. godine.