Karikatura, koju je Trump kasnije povukao, prikazuje kako novinara CNN-a gazi „Trumpov vlak“, simbol njegovih pristaša, prenosi u utorak BBC. Trump je trenutno u New Yorku gdje već dva dana traju prosvjedi protiv njegova dolaska i u znak potpore žrtvama bjelačkog rasizma.
Dužnosnik Bijele kuće rekao je NBC-u da je karikatura, uz koju stoji natpis „Lažne vijesti ne mogu zaustaviti Trumpov vlak“, „objavljena nenamjerno i da je „uklonjena čim je uočena“. Trump se našao na udaru kritika i s lijeva i s desna nakon subotnjeg desničarskog skupa u Charlottesvilleu u Virdžiniji, na kojem je poginula žena. On nije odmah osudio bijele rasiste, nego je umjesto toga optužio „sve strane“ zbog „mržnje, netrpeljivosti i nasilja“ u tom sveučilišnom gradu.
U ponedjeljak je pokušao pojasniti svoja stajališta, poimence osudivši Ku Klux Klan i neonaciste.No, i tom se prilikom okomio na reportera CNN-a. Kada ga je novinar Jim Acosta upitao zašto mu je trebalo tako dugo da osudi nasilne skupine, Trump je odgovorio: „Volim prave vijesti, a ne lažne“.Upirući prstom na tog dopisnika iz Bijele kuće, dodao je: „Ti si lažna vijest“. Medije koji po njegovu mišljenju šire tzv. fake news Trump često napada na Twitteru na kojem ga prati gotovo 36 milijuna ljudi.
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.