
Hapšenje Nemanje Šarovića (foto: Vojin Radovanović, Danas)
Pošto je izašao iz Urgentnog centra, novinar zrenjaninske KTV Nemanja Šarović je izjavio:
„Pušten sam, tražili su da dođem u stanicu, ali sam rekao da ja neću tamo da idem dobrovoljno, onda su opet tražili pojačanje da dođu da me opet vuku na silu, rekli su onda da idem sa njima da uzmem ličnu kartu, ali sam ja rekao da neću. Dosta mi je vožnje sa njima ali izgleda i njima sa mnom“, rekao je Nemanja Šarović ispred Urgentnog centra, kako navodi N1.
„Policija nam je uskratila pravo na slobodno kretanje, nisam otišao da se bijem, otišao sam da cela Srbija vidi tu našu budućnost, tu pristojnu Srbiju, i da se čuju njihovi zahtevi. Očekivao sam da budu oduševljeni, ali su oni bili sve nervozniji. Policija je dobila naređenje da me odvede, kao što su se i sada konsultovali kada sam rekao da neću da idem, očigledno je taj koji je naređivao shvatio da im to ne ide u prilog da me opet na silu izvlače“, dodao je Šarović.
Šarovića je ispred Urgentnog sačekala grupa građana koja je skandirala „Nemanja“, ali i neki narodni poslanici opozicije.
Šarović je na kraju obraćanja rekao da su mu rekli da je slobodan, ali je i dodao „videćemo do kada će tako biti“.
Pre toga, Šarović je priveden pošto je snimao studente koji kampuju u Pionirskom parku. Tokom snimanje, jedna devojka ga je udarila, dok ga je jedan stariji muškarac polio kafom. Posle toga su ga okupljeni vređali, pokušavajući da devojku predstave kao žrtvu Šarovićevog progona.
View this post on Instagram
Toj devojci je, kao prenosi Danas, pozlilo, nakon što je pokušala da pobegne kako je policija ne bi legitimisala jer je prethodno napala Šarovića, odgurnuvši mu mikrofon.
Došlo je i do nagurivanja, pokušavali su da Šaroviću onemoguće prolazak parkom. Jedan građanin počeo je da gura ekipu KTV-a, kao i reportera Danasa.
Prisutni policajci su upozoravali redare i studente u kampu da omoguće Šaroviću prolazak, da bi posle toga jedan policajac tražio da Šarović napusti Pionirski park, „zbog opasnosti da može doći do većeg narušavanja reda i mira“.
Nemanja Šarović je policiji rekao da nije on taj koji narušava red i mir, te da se ponaša dostojanstveno. Pitao je po kom osnovu traže od njega da se udalji iz parka.

Foto: Vojin Radovanović, Danas
Na kraju je policija Šarovića na silu odvela. Šarović je odbio da ide sa njima ponavljajući da nije učinio ništa nezakonito.
Tokom privođenja Šarović nije znao da li ga samo udaljavaju ili privode, a vlasnik KTV Danijel Radić naveo je da je i njemu priprećeno privođenjem, penosi Danas
Policija je na kraju izgurala novinara i ubacila ga u policijski automobil, i privela ga u policijsku stanicu u Ulici Majke Jevrosime.
Dok je snimao privođenja Šarovića policajac u civilu je pripretio i novinaru Danasa da će ga privesti, gurajući ga na šatore u parku.
Ispred policijske stanice Stari grad okupilo se dosta građana. Vlasniku KTV Zrenjanin Danijelu Radiću se obratio dežurni policajac, koji je rekao da on ne može da kaže razlog privođenja, već da će izaći šef koji će mu objasniti o čemu se radi.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.