U noći 25. aprila putem društvene mreže Fejsbuk upućene su uvrede i pretnje Dinku Gruhonjiću i članovima njegove porodice – supruzi, deci i sestri, optužujući ga da je „izdajica“ uz gomilu gnusnih reči i izraza. Ista osoba pokušavala je da ga pozove putem Fejsbuk mesindžera.
Podsećamo javnost da je ovo samo jedna u nizu pretnji Gruhonjiću, te da su ranije u ulazu zgrade u kojoj stanuje s porodicom bile ispisivane preteće poruke, što više nego jasno ukazuje na ugroženu bezbednost njega i njegove porodice.
Država snosi odgovornost jer su brojni nosioci javne vlasti i njihovi tabloidi javno etiketirali Gruhonjića, zbog njegovog profesionalnog novinarskog rada, i često i na nacionalnoj osnovi.
NUNS podseća državne organe da je ovo sedmi slučaj napada i pretnji upućenih novinarima u poslednjih desetak dana i da su se tim povodom oglasile i međunarodne novinarske organizacije. NUNS poziva državne organe da što pre reaguju jer nerešavanje slučajeva samo podstiče počinioce da nastavljaju sa napadima.
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.