Napadač mu je, kako je potvrdio Vuković za UNS, najpre dobacivao da „piše za četničke Novosti“ i vređao ga zbog tekstova o Jasenovcu, a zatim je sa obližnjeg štanda zgrabio motiku i krenuo prema njemu.
Vuković je, kako je naveo, pobegao i pozvao policiju, koja je pokrenula hitan postupak. Policija, kako pišu Novosti, pregledom nadzornih kamera pokušava da identifikuje napadača.
Vuković je za UNS i hrvatske medije naveo da su ovakvi ispadi posledica eskalacije mržnje i netrpeljivosti koju, prema njegovim rečima, poslednjih godina šire ekstremno desno orijentisani štampani mediji i jedna lokalna televizija.
„Imamo ljevicu s ‘dvi live noge’ i vladajuće koji po cijenu ostanka na vlasti ignoriraju Ustav i slažu većinu s ljudima koji otvoreno promiču narativ po kojem je formalna Republika Hrvatska tek zgodni pseudonim za toliko im žuđenu Nezavisnu Državu Hrvatsku. Bojim se, sve uz škropljenje blagoslovljenom šutnjom moje matere Crkve. I tek kad neki novinar smrtno strada, tada će se nešto korjenito promijeniti….“, dodao je on.
Istakao je da neće odustati od dosadašnjih vrednosti humanizma, ekumenizma i pravedne kritike i da će ostati na braniku profesije.
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.