Najviše novinara i medijskih profesionalaca ubijeno je u Siriji (10), Meksiku (10), a slede Avganistan (5), Pakistan (4) i Somalija (3).
Organizacija RSF navodi i da je danas širom sveta u zatvorima oko 400 novinara, a skoro polovina ih je u samo tri zemlje – Kini, Egiptu i Saudijskoj Arabiji.
Izveštaj Vlade u tim zemljama povećale su pritisak na ljude koji rade u medijima, a samo u Kini u zatvorima je 120 novinara.
Više od 40 odsto njih su novinari amateri koji, uprkos pojačanoj cenzuri, pokušavaju da šire informacije posredstavom društvenih mreža.
Od beskompromisnih novinara do borbe protiv digitalnog Divljeg zapada: Dokumentarci o medijima i informisanju
Filmovi o novinarima i za novinare
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.