„Insajder je okupio visoko profesionalnu ekipu novinara i procenili smo da je Danici Vučenić, koja je pre dve godine napustila medije, odnosno regionalni javni servis, smatrajući da je onemogućena da radi profesionalno, mesto u našoj redakciji“, kaže Brankica Stanković, glavna i odgovorna urednica Produkcije Insajder.
Ona navodi da je cilj Insajdera da, poštujući najviše profesionalne i tehnološke standarde, proširi svoj program sa istraživačkih tema, u kojima je pionir u zemlji i regionu, i na dnevno novinarstvo. U tom kontekstu, s velikim planovima za budućnost, Insajder uvodi i nove emisije, o čemu će javnost biti detaljno obaveštena.
„U vreme kada novinarstvo tetura između propagande i tabloida, Insajder nastavlja da svojim radom brani profesionalne standarde. To nije lako, ali je jedini način da odgovorno i profesionalno novinarstvo opstane u vremenu, koje je inače i na globalnom nivou antinovinarsko. Baš zato smo odlučili da Danica Vučenić treba i mora da bude s nama“, zaključuje Brankica Stanković.
Danica Vučenić je najveći deo novinarske karijere provela na B92, gde je, godinama, radila emisiju Kažiprst, posle čega prelazi na RTV, gde je radila autorsku emisiju Jedan na jedan.
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.