Jedna od najuglednijih indijskih novinara, kako navodi BBC, pronađena je kako leži u lokvi krvi, a policija je saopštila da je ubica pucao u grudi i glavu novinarke koja je na mestu preminula.
Novinari i poštovaoci Gauri Lankeš protestovali su u Nju Delhiju, zbog njenog ubistva, noseći parole “ Meci mogu da ubiju, ali će reči preživeti”
Gauri Lankeš je bila poznata po kritici nacionalizma i desničara, a radila je i uređivala više listova, među kojima je i The Times of India.
Ubica je do kuće novinarke došao na biciklu, a policija je navela da još nije poznat motiv.
BBC navodi da su u proteklih nekoliko godina indijski novinari, koji kritikuju Hindu nacionaliste, meta napada, a da se novinarkama preti i silovanjem.
I ministri iz vladajuće indijske Bharatiya Janata Party često otvoreno verbalno napadaju novinare nazivajući ih „presstitutkama“, piše BBC.
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.