Šef poslaničke grupe SNS Zoran Babić izjavio je da Srbija napreduje na polju slobode medija, kao što napreduje u borbi protiv korupcije i kriminala.
„Što se tiče slobode medija i po izveštaju Reportera bez granica, mislim da Srbija napreduje, kao što napredujemo u borbi protiv korupcije i kriminala“, rekao je Babić novinarima u parlamentu.
On je, medjutim, istakao da ne vidi nikakvu zakonsku vezu i način da vlada interveniše kada je reč o emisijama u privatnoj produkciji u privatnim medijima.
Babić je odbacio kritike na račun vlade koje se u poslednje vreme pojavljuju u medijima.
On je ponovio da od Evropske komisije očekuje realan izveštaj.
„Ono što očekujemo i sutra od izveštaja EK, i od budućih izveštaja je realnost, istina, a to je da je vlada posvećena politici reformi, da sprovodi sve one stvari koji se tiču poštovanju ljudskih prava, poštovanja različitosti…“, zaključio je Babić.
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Samo sto je izronio iz Vucicevog dupeta rece i ostade ziv.