„Mogu da konkurišu sve ustanove i organizacije kojima su osnivači nacionalni saveti, civilna društva registrovana u Srbiji, a koja vode brigu o unapređenju statusa nacionalnih manjina, konferencije, fakulteti“, rekao je Ružić za RTS.
Konkurs je otvoren do 5. juna, a maksimalan iznos sredstava po projektu je milion dinara.
„Mislim da će to u velikoj meri unaprediti informisanje na jezicima nacionalnih manjina“, kazao je Ružić.
Ministar očekuje da se ovim projektima ispravi nepravda koja je uslovljena privatizacijom medija.
Nadamo se da ćemo uz ovaj skroman doprinos uspeti da poboljšamo informisanje, istakao je Ružić.
To je ujedno i obaveza Srbije u okviru Poglavlja 23.
„Sproveli smo javnu raspravu o zakonu o izmenama i dopunama zakona o savetima nacionalnih manjina, imamo inkluzivan pristup. Raspravu smo imali u šest gradova i opština“, rekao je Ružić.
„Očekujemo da se do kraja prolećnog zasedanja u Skupštini nađe ovaj zakon koji je u funkciji poboljšanja položaja i statusa pripadnika nacionalnih manjina“, istakao je Ružić.
Red propagande, red rijalitija: REM pokušava da izbaci obavezu prikazivanja dečjeg, obrazovnog i kulturnog programa
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.