Delegacija Saudijske Arabije stigla je u Tursku povodom istrage u vezi s nestankom saudijskog novinara i kolumniste lista Washington Post Jamala Khashoggija, javlja Anadolija.
Očekuje se da će se tokom vikenda održati razgovori saudijske delegacije i turskih zvaničnika.
Novinar i kolumnista Khashoggi nestao je 2. oktobra, nakon što je ušao u kompleks konzulata Saudijske Arabije u Istanbulu.
Poznat je kao kritičar politike koju vodi aktuelna vlast Saudijske Arabije.
Snimci koji ukazuju na ubistvo
Glasnogovornik Ureda predsjednika Republike Turske Ibrahim Kalin u četvrtak je izjavio da su Turska i Saudijska Arabija donijele odluku o uspostavi zajedničke radne grupe radi rasvjetljavanja slučaja Khashoggi.
Washington Post je objavio kako su turski zvaničnici informirali zvaničnike Sjedinjenih Američkih Država da posjeduju audio i video snimke koji ukazuju na to da je saudijski novinar ubijen u konzulatu.
Izvor: Agencije
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.