Anđelić kaže da postoji niz osuda postupka britanskih vlasti odnosno Ministarstva unutrašnjih poslova.
„Jedno od pitanja jeste da li je to pokušaj dodvoravanja SAD. Drugo pitanje je da li je nekadašnja plima levičara na vlasti u Latinskoj America posustala i da se sad okreće talas desnice“, kaže on.
Dodaje da se stoga postavlja i pitanje da li se formiraju neke nove koalicije i ekonomsko-politički i geostrateški interesi u traženju nove sopstvene uloge Velike Britanije u međunarodnim odnosima i da, s tim u vezi, „Džulijan Asanž postaje nebitan“.
Osnivač Vikiliksa uhapšen je u ambasadi Ekvadora u Velikoj Britaniji. Kako je navela policija, Asanž je uhapšen u vezi sa zahtevom SAD za njegovim izručenjem.
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.