Na konferenciji povodom objavljivanja rezultata PISA testiranja, ministar Šarčević nije odgovorio na pitanje novinarke N1 da li se oseća odgovornim za postignute rezultate, već joj se obratio rečima da “nije dobro pazila na času” i da bi “na PISA testiranju bila jako slaba”.
Pozivamo ministra prosvete da se izvini novinarki Jeleni Mirković i da ubuduće, u skladu sa funkcijom koju obavlja, sa uvažavanjem i pristojno odgovora na pitanja koja mu novinari postavljaju u javnom interesu.
NUNS istovremeno pohvaljuje reakciju novinarke Foneta, Vesne Vujić, koja je nakon neprimerenog istupa ministra ustala u odbranu koleginice sa N1, jer taj njen čin je pravi primer novinarskog profesionalizma i solidarnosti.
Sekretarijat NUNS
U Beogradu, 3. decembra 2019.
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.