
Foto: Thinkstock
U prethodnih više od godinu list Danas je u saradnji sa Univerzitetskom bibliotekom „Svetozar Marković“ u Beogradu radio na pretvaranju svih brojeva od 9. juna 1997. godine do danas u PDF formatu kako bi oni bili dostupni čitaocima i javnosti.
Skeniranje starih brojeva u biblioteci bilo je organizovano čak i u vreme vanrednog stanja izazvanog pandemijom korona virusa, ali je ipak ovaj veliki proces završen u relativno kratkom roku.
Celokupna digitalna arhiva biće dostupna do 1. marta sledeće godine članovima Kluba čitalaca Danasa, nakon čega će pristup biti omogućen i ostalim zainteresovanima pod određenim uslovima.
Svi zainteresovani do tada mogu se učlaniti u Klub čitalaca na klub.danas.rs i potom prelistavati sve stare brojeve našeg lista.
Projekat je podržala Ambasada SAD u okviru projekta “Digitalizacija arhive Danasa”.
Uskoro iz Univerzitetske biblioteke “Svetozar Marković” u Beogradu izlazi digitalna #arhiva Danasa 🗞🤩 #KlubČitalacaDanasa pic.twitter.com/apFvKnZHy9
— Dnevni list Danas (@OnlineDanas) November 14, 2020
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.