Filipović je uhapšen nakon što je verbalno napao, vrijeđao i prijetio Tadić Mijović 16. avgusta u Petrovcu, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo ugrožavanja njene sigurnosti.
Nakon saslušanja njemu je bilo određeno zadržavanje do 72 sata, a sudiji za istragu Osnovnog suda u Kotoru je podnijet predlog za određivanje pritvora.
Podsjetimo, Filipović je u Budvi hapšen i 2018. jer je pištoljem prijetio osoblju i gostima jednog kafića u Petrovcu. U Beogradu je iste godine osuđen na 11 mjeseci kućnog zatvora jer je na jednom beogradskom splavu pred svjedocima prijetio predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću i ministru unutrašnjih poslova Nebojši Stefanoviću. Filipović je isjekao elektronski nadzor (nanogicu) i pobjegao u Crnu Goru.
Verbalni napad na novinarku Tadić Mijović je osudilo više novinarskih udruženja, nevladinih organizacija i političkih predstavnika.
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.