Izveštač portala Njuzlaj Filipins (Newsline Philippines) i voditelj na Energy FM Orlando Dinoj ubijen je sa šest metaka, a na njega je pucao naoružani muškarac koji je upao u njegov stan u Bensalanu na ostrvu Mindanao, rekao je šef lokalne policije Peter Glen Ipong.
Novinar je umro odmah, rekao je on i dodao da je otvorena istraga radi utvrđivanja motiva ubistva.
Rekao je da kao motiv ubistva ispituju i njegov rad kao novinara ali da za sada još nemaju ništa konkretno.
Dinoj je 21. novinar ubijen od dolaska na vlast predsednika Rodriga Dutertea 2016. godine, saopštilo je filipinsko Nacionalno udruženje novinara.
Šef nacionalne policije Gijermo Eleazar naredio je detaljnu istragu i obećao da će zaštititi medije od napada.
U izveštaju objavljenom ovog meseca Komitet za zaštitu novinara sa sedištem u Njujorku svrstao je Filipine na sedmo mesto na svetskoj skali nekažnjivosti uspostavljenoj 2008. godine, sa 13 nerazjašnjenih ubistava novinara.
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.