„Dezinformacije su prvi od grehova, od grešaka, nazovimo to tako – novinarstva“, rekao je papa tokom audijencije u Vatikanu u okviru dodele novinarskih nagrada kojoj su prisustvovali italijanski novinari.
„Dezinformacija je jedan od grehova novinarstva, a postoje četiri: dezinformacija – kada novinar ne informiše ili dezinformiše; kleveta koja se ponekad koristi; blaćenje, koje je različito od klevete, ali ipak uništava; i četvrti je – sklonost skandalu“, rekao je papa.
On je rekao da ga zabrinjavaju „manipulacije kojima se služe oni koji šire lažne vesti, nastojeći da tako utiču na javno mišljenje“.
Papa je pozvao na „povećanu odgovornosti“ u „dramatičnoj situaciji kroz koju prolazi Evropa, s obzirom na nastavak rata u Ukrajini”.
„Nadam se da će se omogućiti i dati prostor glasu mira i onima koji su angažovani na okončanju ovog sukoba, kao i mnogima drugima“, rekao je papa Franja.
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.