„Duboko verujemo da je u teškim i tragičnim trenucima koji su prethodnih dana pogodili naše društvo od presudnog značaja meriti svaku izgovorenu reč, a posebno ukoliko ona pogađa ugrožene i marginalizovane grupe, što osobe sa autizmom nedvosmisleno jesu“, piše u odgovoru Uprave Fakulteta.
Iz Uprave Fakulteta dodaju da profesor Simeunović nije nastupio u ime Fakulteta političkih nauka.
„Profesori našeg Fakulteta bave se aktuelnim društvenim pitanjima iz najrazličitijih naučnih, stručnih, kao i političkih uglova. Iako ih to čini čestim sagovornicima u medijima, nijedan komentar koji naši nastavnici i saradnici upute javnosti ne može se smatrati stavom Fakulteta“, navode iz Uprave Fakulteta.
U odgovoru na pismo koji je objavio Savez udruženja Srbije za pomoć osobama sa autizmom ističe se i da je rad sa ugroženim grupama u jezgru i biću Fakulteta političkih nauka.
„Želimo da podvučemo da smo upoznali članove kolektiva Fakulteta političkih nauka sa sadržinom vašeg pisma koje je izazvalo obilje tuge. Naš Fakultet decenijama nastoji da neguje i širi vrednosti humanosti, solidarnosti, umerenosti i tolerancije. Rad sa ugroženim i marginalizovanim pojedincima i grupama je u jezgru i biću naše institucije“, navodi se u odgovoru Uprave Fakulteta.
O tome, kako se dodaje u odgovoru, svedoče studijski programi i profesionalne aktivnosti profesora i studenata Odeljenja za socijalnu politiku i socijalni rad i drugih departmana, ali i upisna politika Fakulteta.
„Otuda svi osećamo posebnu vrstu teskobe kada na naše osnovne vrednosti padne senka ili sumnja“, dodaju iz Uprave Fakulteta.