UNS ističe da je uloga novinara i medija da obezbede građanima provereno, tačno i činjenično izveštavanje i da izbegavaju senzacionalizam koji može da dovede do panike i širenje straha među građanima.
UNS smatra da zdravstveni organi ne treba da govore samo o broju zaraženih i negativnih na testiranju na Kovid-19, već i da je neophodno da javnost redovno bude obaveštena, uključujući i konferencije za novinare, o stanju zaraženih, dužini lečenja i uslovima koji su obezbeđeni pacijentima i zdravstvenim radnicima.
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.