
U saopštenju povodom novih pretnji Nezavisnom društvu novinara Vojvodine, ovo udruženje navodi da je „reč o istoj osobi (ime, prezime i adresa poznati NDNV-u) koja je do sada u više navrata pretila smrću predsednici NDNV-a Ani Lalić i programskom direktoru našeg udruženja Dinku Gruhonjiću.”
NDNV dodaje da je te pretnje, kao i sve do sada, prijavio nadležnim organim, preko mehanizma Stalne radne grupe za bezbednost novinara.
„Nažalost, po pravilu izostaje reakcija nadležnih organa, što ohrabruje nasilnike da nastave sa pretnjama. A i ukoliko se, izuzetno retko, desi da neko bude pritvoren, on na volšeban način pobegne iz kućnog pritvora.
S druge strane, režim hapsi sve one koji ga kritikuju, uključujući i studente i srednjoškolce. Drugim rečima, režim štiti huligane i potencijalne ubice, a hapsi nevine građane koji traže elementarnu pravdu za žrtve Novosadske tragedije.
NDNV će o najnovijim pretnjama obavestiti i međunarodnu javnost”, piše u saopštenju ovog novinarskog udruženja.
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.