Matorčevića je u utorak napao neindetifikovani mladić koji ga je prvo pratio, zatim iznenada udario u potiljak, a kad je Matorčević pao na zemlju, nastavio je da ga udara.
Matorčeviću je polomljena jagodična kost i narednih dana biće operisan, dodaje se u saopštenju.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) i Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) zahtevaju od policije i drugih nadležnih organa da preduzmu sve mere kako bi što pre identifikovali napadača i utvrdili motive tog nasilničkog čina.
U NUNS bazi napada, pritisaka i pretnji novinarima, ovo je 62. zabeleženi incident od početka godine, dodaje se u saopštenju.
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.