Konačnu odluku o razrešenju doneće većinom glasova poslanici u Saboru koji su ga 2017. izabrali na funkciju.
Postupak razrešenja pokrenut je pošto ga je jednoglasno pokrenuo Nadzorni odbor HRT nakon što je Bačić uhapšen u sklopu antikorupcijske akcije povezane s pokojnim zagrebačkom gradonačelnikom Milanom Bandićem.
Bačić je osumnjičen da je u ime preduzetnika Milana Lončarića, Bandiću odneo 50.000 evra mita za posredovanje u jednom projektu. Kao nagradu za to dobio je stan u elitnoj zagrebačkoj Radićevoj ulici vrednosti veće od milion kuna (135.000 evra).
Posle Bačićevog hapšenja, funkciju direktora preuzeo je njegov zamenik Renato Kunić.
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.