Osnivači Bete su Ljubica Marković, Julija Bogoeva, Radomir Diklić i Dušan Reljić. Osnivači su bili i Aleksandar Nenadović, Stevan Nikšić, Djordje Zorkić, Dušan Simić i Dragan Janjić koji su u medjuvremenu preminuli.
Beta je počela kao regionalni informativni servis vesti iz Srbije, tadašnje Savezne Republike Jugoslavije, regiona i više svetskih centara.
Novinska agencija Beta danas emituje moderne, multimedijalne informativne sadržaje poštujući zakone, kodekse novinara, profesionalne i etičke standarde.
Beta je 2003. godine pokrenula Radio „Sto plus“ u Novom Pazaru, koji emituje program u regionu Sandžaka.
Agencija posebnu pažnju posvećuje temama iz oblasti ekologije i razvila je sajt „Zelena Srbija“, a redovno prati i evropske integracione politike kojima se bavi „Euraktiv Srbija“.
Novinska agencija Beta od 2004. godine organizuje konkurs „Betina fotografija godine“ za najbolju medijsku fotografiju Jugoistočne Evrope.
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.