Petak je pre podne, studio u Košutnjaku.
U njemu se drugim danima snimaju „Veče sa Ivanom Ivanovićem“ i PLJiŽ, a u studiju koji je odmah pored, svoje emisije rade Olja Bećković, i Dare i Mare iz „Mentalnog razgibavanja“.
Novi prostor je jedino što je drugačije u odnosu na pređašnja izdanja emisije „24 minuta sa Zoranom Kesićem“, utisak je koji nosimo sa snimanja premijerne epizode koja će se emituje u istom terminu u kojem išla na TV O2 (subota, 21 sat).
Kao i do sada, publiku mahom čine mladi, uglavnom dvadesetogodišnjaci.
Snimanje je zanimljivije čak i od same emisije, jer pored britkog humora kojeg vide gledaoci pored malih ekrana, u pauzama slušamo i Kesića koji u sekundi ispaljuje „fore“. Pre početka snimanja, prišao je publici da je pozdravi i objasni zašto na nogama ima jedne a u rukama drži druge patike.
– Želim da vam se zahvalim zbog toga što ste došli na ovo jedinstveno i nama bitno snimanje. Nakon 190 epizoda osećam se kao da krećemo od nule, pa neka ovo bude novi početak. Verujem da se svi pitate zašto držim patike u ruci. Dobio sam ih juče od sponzora i imao sam želju da ih obujem, ali problem je u tome što imam čukalj – objasnio je Kesić.
Čukalj na desnoj nozi ga onemogućava da bez bola nosi kožne patike, pričao je Kesić, a mi smo iskoristili priliku da ga pitamo kako se oseća i da li je uzbuđen pred snimanje u novom studiju.
– Više sam ushićen novim studijom i novim početkom a opet, zbog tog čuklja osećam fizičku tenziju. Ta tenzija je malo umanjena jer sam se u međuvremenu prezuo u oronule, stare patike – rekao je Kesić.
Naredno naše pitanje je bilo da li ćemo, sem patika, videti nešto novo u predstojećoj sezoni u odnosu na ono što smo do sada gledali.
– Hvala što ste me pitali o čuklju. Neće biti drugačije u smislu da ćemo promeniti koncept. Jer publika očekuje od nas ono što radimo već šest godina. Ali u skladu sa novim studijom, novim kolegama i energijom, siguran sam da ćemo i mi u hodu smišljati neke nove stvari. Emisija će trajati nešto duže – poručio je Kesić.
Pitali smo ga i da li ima neku poruku za publiku, sem da ga boli čukalj.
– Hvala vam što ste pomenuli čukalj. Imam poruku da se to na vreme sanira, jer on je sve veći i veći. Treba ga iseći dok je mali, jer kada naraste, muka živa. Mora radikalni rez da se napravi. O čuklju pričam, vidiš kako ti namigujem – rekao nam je voditelj pre nego što je seo u svoju stolicu.
Potom je usledila retrospektiva političkih bisera i bizarnosti koje su obeležile protekla dva mesece koliko emisija nije išla. Bilo je tu najviše izjava predsednika Aleksandra Vučića koji radi nedeljom, mrzi da odmara i neće da leži. Podsetili smo se i gosta Dee i Sarape kome se svakog Božića i Uskrsa pojavljuje krst na čelu, a on gledaoce na Božić pozdravlja sa „Hristos vaskrse“. Ipak, kroz najveći deo emisije provejavala je izjava ministra za boračka i socijalna pitanja Zorana Đorđević koji je rekao da ministarstvo brine o ljudima koji su zbog posledica rata ostali bez – genitalija.
– Spojite vaše genitalije i aplauzom pozdravite našeg gosta – poručio je Kesić publici pre nego što je najavio analitičara Marka Prelevića, odgovornog urednika Nedeljnika.
Veći deo emisije bio je posvećen korona virusu i načinom na koji se vlast i lekari sprdaju sa ozbiljnom bolešću koja je u svetu odnela na hiljade života.
– Mi smo takav narod, uvek smo bili veseli. I dok su nas Turci nabijali na kolac, mi smo se smejali. „Kakav ti je ovo kolac? Pa ovo je čačkalica“ – poručili su autori „24 minuta“ u jednom od segmenata.
NJihova oštrica nije zaobišla ni opoziciju, te je jedan bio posvećen lideru Dveri Bošku Obradoviću i njegovom video zapisu o „opasnosti“ od migranata. Usledio je prilog i o „narodnim patrolama“ koje „štite“ žene i decu od migrantske pošasti. Uz šalu, ali i ozbiljan komentar, satiričari iz „24 minuta“ su podsetili na broj ubijenih i silovanih žena u Srbiji od početka godine, od strane supružnika i članova porodica. „Opomenuli“ su i ministra prosvete Mladena Šarčevića da mikrofon „nije ono što se gura u oko“ već služi da se čuje kad on, na primer, kaže „navalentan“.
Poruka publici na kraju emisije je bila da prošetaju po šumi u Košutnjaku, ali i da kupe novi Nedeljnik. Ne zbog gosta, već zato što se u njemu nalaze dve Kesićeve fotografije, dobre za kožu i rast kose, ukoliko se okače u spavaćoj sobi.
Njuzovci: Sve je isto
– Nema razlike između dosadašnjih emisija i ove. Ista je ekipa, isti koncept, studio sličan – poručili su NJuzovci, Marko Dražić i Nenad Milosavljević nakon snimljene emisije. Jedino je Miroslav Vujoviću teže, jer mora iz Mirijeva da se „probija“ do Košutnjaka, dok mu je bilo lakše da dolazi do studija O2.