Šefica Norveške organizacije za slobodu govora i literature PEN Hege Nevt Nuri izjavila je da se sa Snoudenom susrela 21. aprila u glavnom gradu Rusije.
Nagrada „Osjecki našeg vremena“ je Snoudenu, koji je javno objavio dokumenta u kojima je otkriveno obimno špijuniranje vlade SAD, dodeljena još u maju 2016.
Ovo priznanje, koje se dodeljuje borcima za slobodu medija i govora, nazvano je po Karlu fon Osjeckom, nemačkom pacifisti, dobitniku Nobelove nagrade za mir 1935. godine. Osjecki je po dolasku nacista na vlast bio u koncentracionom logoru zbog toga što je objavio podatke o tajnom naoružavanju Nemačke.
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.