Tužba je podneta u petak pred saveznim sudom u Majamiju i u njoj su imenovani Mardok, kompanije Dau Džons i Njuzkorp, glavni izvršni direktor Volstrir džurnala Robert Tomson i dva novinara.
Prema navodima iz tužbe, oni su oklevetali Trampa i prouzrokovali mu ogromnu finansijsku i reputacionu štetu, prenosi britanska agencija.
Epstin, osramoćeni finansijer i seksualni prestupnik, počinio je samoubistvo 2019. godine u zatvorskoj ćeliji u Njujorku.
Njegov slučaj kreirao je teorije zavere koje su postale među Trampovim glasačima, uvereni da vlast prikriva Epstinove veze sa bogatima i moćnima.
Tramp je nekoliko puta naglašavao da se razišao sa Epstinom pre nego što su problemi finansijera izašli na svetlo dana 2006. godine.
Američki predsednik je žestoko demantovao tekst koji je objavljen, što Rojters nije mogao da potvrdi, i upozorio je Mardoka kako planira da podigne tužbu.
„Upravo smo podneli moćnu tužbu protiv svih uključenih u objavljivanje lažnih, malicioznih, klevetničkih lažnih vesti u ‘članku u beskorisnoj krpi kao što je Volstrit džurnal“, napisao je Tramp na mreži Truth Social.
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.