
Udruženje novinara Srbije (UNS) smatra da je u Beogradu došlo do zloupotrebe novca poreskih obveznika i da je gradonačelnik Siniša Mali dužan da poništi Rešenje o raspodeli sredstava na konkursu za sufinansiranje medijskih projekata.

Na konkursu za sufinansiranje medijskih projekata Grad Beograd i ove godine je skoro trećinu novca dodelio Studiju B i firmama povezanim sa njim – Brender d.o.o. i Irik d.o.o. Ove firme dobile su 23 miliona dinara od ukupno 73,9 miliona koliko je opredeljeno za sve medijske projekte. Od Grada Beograda višemilionske iznose su dobili i novine Alo, Informer, Srpski telegraf, zatim Udruženje rok muzičara i muzička kompanija Sky comm group i dve firme (Zofin i Folim) registrovane pošto je konkurs raspisan.
Agencija FoNet dobila je 840.000 dinara od Sekretarijata za informisanje Grada Beograda u direktnom postupku i bez objavljivanja javnog poziva, sa obrazloženjem da ta novinska agencija jedina može da obezbedi internet servis vesti. U odluci o dodeli ugovora, koja je potpisana u utorak, navodi se da je poziv za dostavljanje ponude upućen samo FoNetu.

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić izrekao je Gradskoj upravi Beograda drugu novčanu kaznu od 180.000 dinara jer nije dostavila grupi gradjana opštine Savski venac tražene informacije o investitoru objekata na Dedinju, saopštila je danas kancelarija poverenika.
Naime, posetu Sigurnoj kući, gde je trebalo da se pojavi gradski menadžer Goran Vesić, kolega Aleksandar Pavlović danas je morao da „propusti“, jer u kombiju koji je novinare prevozio do mesta događaja, za njega „nije bilo mesta“. – Kombi koji prevozi novinare trebalo je da pođe ispred Skupštine grada u Sigurnu kuću na događaj kome…