
U najnovijem polugodišnjem izveštaju Evropske komisije o stanju vladavine prava u Srbiji ne pominju se masovni protesti građana koji se već šest nedelja održavaju u Beogradu. U tom dokumentu, u koji je Nova.rs imala uvid, se, između ostalog, skreće pažnja na premeštaj dve tužiteljke koje su radile na slučaju EPS-a, nerešen slučaj uzbunjivača iz Krušika, pominju se pretnje i kampanja klevetanja novinara, potreba jačanja nezavisnosti REM-a, ali i slučaj Telekoma Srbije i postupci koji se vode protiv te kompanije.












