
Posle skoro 18 godina od gašenja, ponovo se pojavio naučnopopularni časopis „Galaksija“, koji će izlaziti četiri puta godišnje na više od 130 strana u vrhunskoj štampi, a pojedinačni primerak košta 299 dinara, saopštila je redakcija.
Nedavnom prodajom na javnoj licitaciji poslednjih ostataka opreme nekadašnjeg Radio Sombora, koji je sa odlaskom u likvidaciju 2015. godine prestao i sa emitovanjem programa, ovaj grad i njegova okolina „spali” su na svega dva elektronska medija koji se emituju na zemaljskim frekvencijama.
Kruševački biznismen Radoica Milosavljević nedavno je postao vlasnik još jednog medija - Radio i televizije Bačka Palanka. Prema dokumentaciji koju je prikupilo Raskrikavanje, ovo preduzeće je ušlo u stečaj u martu prošle godine, proglasilo bankrot u aprilu, da bi u oktobru bilo prodato Milosavljeviću za 1,3 miliona dinara (oko 11 hiljada evra), odnosno za trećinu procenjene vrednosti.
Osim što je postao vlasnik 41 medija u Srbiji, Igor Žeželj preuzeo je i 15 hrvatskih medija.
Nakon privatizacije Q radio iz Kule posluje „tri puta bolje“, a Radio Bela Crkva „bez dugovanja i sa redovnim platama“, rekli su za sajt Komšijske novosti vlasnici ovih medija Radovan Kovač i Radojica Mali. Ipak, obojica kažu da je nedostatak novinara jedan od ključnih problema sa kojima su suočeni njihovi mediji.
Preuzimanjem kompanije Adria Media Grup Igor Žeželj postao je vlasnik i društva Adria media magazini, koje je u stopostotnom vlasništvu ove kompanije. Obe firme imaju ukupno 41 medij.
Mondo je bio jedan od zajedničkih komercijalnih projekata Telekoma i naše kompanije. Sva prava na Mondo brend pripadaju Mondo Inc., a proces registracije je u toku – kaže za Danas Igor Žeželj, vlasnik kompanije Mondo Inc koja je nedavno kupila Kurir, ali i ostala izdanja Adria medija grupe.
Kompanija Mondo Inc postala je jedini vlasnik Adria Media Grupe, dok dosadašnji vlasnik Aleksandar Rodić prestaje da bude član te medijske kuće, stoji u ugovoru u koji je BIRN imao uvid
Detalji o kupoprodaji Kurira i drugih izdanja Adria medija grupe ostali su nepoznanica za javnost, te se u medijskim krugovima još više učvrstila teza da iza ove transakcije stoji Telekom, odnosno država, sa namerom da uđe u vlasničku strukturu što većeg broja medija u Srbiji.
Vodeća regionalna medijska kompanija Adria Media Group i Mondo Inc, deo liderske regionalne tehnološke kompanije Wireless media Sistem, u saradnji sa investicionom kompanijom Roda grupa, ostvarile su strateško partnerstvo.
Kako UNS piše, odluka o promeni vlasništva objavljena je 4. januara na sajtu Agencije za privredne registre (APR). Umesto Rodića kao novi vlasnici upisani su Žeželj i Privredno društvo za pružanje telekomunikacionih usluga „Mondo INC“.
Kompanija SBB saopštila je da nije isključila mogućnost gledanja televizije N1 korisnicima MTS-a, jer oni tu mogućnost nikada nisu ni imali budući da MTS nema N1 u svojoj ponudi.