
Na ovaj način želimo da zaštitimo zaposlene u RTК koji svoj posao obavljaju u skladu sa profesionalnim principima i koji ne mogu da utiču na uređivačku politiku ove medijske kuće.
Ovakvo izveštavanje nije primereno RTК koja je devedesetih godina, uz podršku naroda, bila nosilac političkih promena, dok je 2017. godine zahvaljujući peticiji, koju je potpisao veliki broj građana, sprečeno gašenje RTК koja je nastavila sa radom.
Smatramo da informisanje treba da bude objektivno, u skladu sa novinarskom profesijom i kodeksima i u javnom interesu odnosno u interesu građana, za šta se kao organizacija zalažemo.
U Кragujevcu, Predsednik SINOS – RTК,
13. 12. 2024. Saša Stamenić
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.