
Foto: Medija centar Beograd
„Insistiraću na proširenju kaznenih odredbi za verbalne i fizičke napade i pritiske na novinare i predložiću prekršajne sankcije koje će se izvršavati odmah jer sam primetio da je neefikasnost u kažnjavanju uzrok novih napada, čiji je broj prošle godine povećan“, rekao je Pašalić u pisanoj izjavi.
Pašalić je, povodom Međunarodnog dana borbe protiv nekažnjivosti zločina nad novinarima, naveo da traži strožije kazne odgovornima za pretnje i napade na novinare, kao i da se reše fizički napadi na novinare i njihovu imovinu koji do danas nisu rešeni.
Pašalić je dodao da je tehnička izrada platforme završena i da je u nju unet deo podataka i još jednom pozvao novinarska udruženja da Zaštitniku građana dostave sistematizovane podatke o napadima i pritiscima na novinare kako bi platforma što skorije bila dostupna javnosti.
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.