U saopštenju posle sastanka u Beogradu piše da je Brnabić istakla da je „Vlada Srbije otvorena za komunikaciju sa medijima“ jer oni, kako je ocenila, „imaju veliki značaj za razvoj društva, kao i za uspostavljanje boljih kulturnih, ekonomskih i političkih veza u regionu Zapadnog Balkana“.
Direktorka „Glasa Amerike“ kazala da je ona prva direktorka tog medija koja je posetila region Zapadnog Balkana, iako ta medijska kuća svoj program neprekidno emituje i ka tom regionu već 75 godina.
Ukazujući da se mediji širom sveta suočavaju s velikim ekonomskim izazovima, koji neretko dovode do povlačenja redakcija iz nekih zemalja, Benet je kazala da je „Glas Amerike“ veoma posvećen izveštavanju iz regiona.
Benet je dodala da je neophodno da na medijskoj sceni bude „što više medija koji će izveštavati na osnovu informacija baziranih na proverenim činjenicama“, navodi se u saopštenju.
Ubistvo u Ulici Slavka Ćuruvije
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.