Spomenik se podiže na inicijativu RTS-a, koji će i finansirati podizanje spomenika-memorijala.
Idejno rešenje autorskog tima studija „Neoarhitekti“ izabrano je na konkursu 2013. godine.
Na sednici je odlučeno da se formira odbor za podizanje spomenika, a među članovima je i zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
pa nisu radnici rts-a poginuli u bombardovanju,jedini koji su poginuli 1999.g.,!?