Kako navodi naš izvor, on je to naveo u pismu upućenom Upravnom odboru, pred kojim je danas u 13 sati trebalo da izlaže svoj program.
Stanislav Veljković po struci je diplomirani pravnik. Gotovo celu karijeru je proveo na RTS-u, a kako je objavio NUNS, bio je generalni sekretar RTS-a.
Podsećamo, u toku dana kandidati za direktora RTS-a danas pred članovima UO izlažu program, a poziv da to učini dobila je i Manja Grčić, čija je diploma dovedena u pitanje. Prema našim informacijama, stručna služba zaključila je da nema dovoljan broj bodova za tu funkciju.
UNS je juče objavio da njena diploma ima 180 bodova.
„UNS poseduje kopiju diplome Manje Grčić sa Univerziteta u Lidsu (izdatoj na devojačko prezime Vukojević), u kojoj se navodi da ima zvanje ‘Bachelor of arts’. Na sajtu ovog Univerziteta piše da je ovo trogodišnji program koji nosi 360 kredita, što je ekvivalent 180 ESPB bodova po bolonjskom sistemu“, piše u saopštenju UNS-a.
Osim Grčić i Veljkovića, prihvaćene su i kandidature Dejana Stankovića, Slađane Ivančević, Miloša Tanaskovića i Dragoljuba Stankića.
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.