
Foto: Medija centar Beograd
Gajić je istakao da je tom izjavom premijerka prekršila Evropsku konvenciju o ljudskim pravima, Ustav Srbije, Zakonik o krivičnom postupku i Zakon o zaštiti uzbunjivača.
Na taj način flagrantno je prekršena pretpostavka nevinosti Obradovića, a istovremeno se vrši pritisak na tužilaštvo i sud koji odlučuju u konkretnom predmetu, i to neposredno pred odluku suda o daljem trajanju kućnog pritvora, ukazao je Obradovićev branilac.
Dodao je da neće posebno komentarisati pravnu ocenu koju je dala premijerka o tome da li je Obradović uzbunjivač ili nije, s obzirom da je ona laik koji nije u stanju da daje stručne pravne ocene o bilo kojem pravnom pitanju.
Premijerka koja jednom izjavom prekrši Evropsku konvenciju o ljudskim pravima, Ustav države čiji je premijer i dva zakona te države, na najočigledniji način ukazuje u kakvom razočaravajućem stanju se nalazi Srbija kada je u pitanju vladavina prava, zaključio je Gajić.
1 komentar za: “Gajić: Niko ne sme da krši pretpostavku nevinosti”