
Snimak ekrana, N1
On je prišao manjoj grupi građana, koja je nosila transparent „Na braniku otadžbine“ i blokirala saobraćaj oko 15 minuta nakon predviđenog kraja protesta, i upitao ih ko su oni i zašto blokiraju autoput, a jedan od njih ga je glasno upitao „na šta ti ličim ja?“.
„Da li ti poznaješ srpska obeležja? Jel poznaješ srpsku zastavu?“, upitali su ga.
Drugi čovek, takođe obučen u uniformu sa vojničkim obeležjima i pločicom na kojoj piše „N. Stanić“, odgovorio je da su oni ratni veterani, „uz svoj narod i otadžbinu“.
„Jel si služio vojsku? Pa kako onda ne znaš ko smo, ne poznaješ uniforme, zastave, ordenje? Sram te bilo, zato nam i jeste u ovoj zemlji tako. Dosta politike bre više. Svi ste isti! Narod srpski treba da se pita i veterani. Gledaj me u oči kad razgovaraš sa mnom. Gledaj, nemoj da si go*no bre, nemoj da ste go*na svi“, glasno je govorio jedan od okupljenih, na šta mu je reporter N1 odgovorio da neće trpeti vređanje.
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.