„Medijske slobode ne mogu ići dotle, da najvećeg zločinca u istoriji čovečanstva Adolfa Hitlera, čak ni u karikaturi, upoređuju bilo gde i sa bilo kim, pa ni sa predsednikom Republike Srbije i njegovim saradnicima koji su izabrani na slobodnim, demokratskim izborima“, stoji u staopštenju koje je potpisao predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović
Navodi se i da je naslovna strana „posebno uvredljiva za žrtve Drugog svetskog rata i njihove potomke, među kojima se nalaze i brojni građani Republike Srbije, koja je teško stradala u tom ratu“, te da je „zapanjuća činjenica“ da je karikatura objavljena na Međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma.
„Najmanje šta očekujemo od uredništva lista ‘Danas’ jeste izvinjenje za ovaj sraman čin“, zaključuje se u saopštenju.
[povezaneprice]
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.