Rezolucija koju je predložio demokratski senator Brajan Šac poziva se na reči Tomasa Džefersona, Džejmsa Medisona i Ronalda Regana, pored ostalih, da su slobodni mediji „sastavni deo demokratskih temelja Sjedinjenih Država“.
U rezoluciji se osuđuju napadi na medije „kao napadi na demokratske institucije“ SAD, prenela je agencija AP.
Dodaje se da Prvi amandman Ustava SAD štiti medije od vladine kontrole i pritisaka. Nijedan poslanik nije izneo primedbe na rezoluciju.
Predsednik SAD Donald Tramp ponovo je danas kritikovao medije pošto su američki listovi koordinisano osudili njegove napade na novinare koje optužuje da šire „lažne vesti“.
Tramp medije redovno naziva „narodnim neprijateljem“ i „lažnim vestima“, a pre dve nedelje je rekao da novinari „namerno izazivaju velike podele i nepoverenje“ i da „mogu da izazovu rat“.
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Ubistvo u Ulici Slavka Ćuruvije
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.