Predlog mora da prođe i treće čitanje, nakon čega treba da ga izglasa gornji dom parlamenta, pre nego što ga potpiše predsednik Vladimir Putin.
Rusija se proteklih meseci više puta žalila da su Zapadne zemlje neprikladno zabranile rad ruskim medijima i njihovim novinarima uskratile vize.
Ruska državna agencija RIA Novosti javila je da je predlogom zakona predviđeno i ovlašćenje državnog tužioca da ukine registraciju medijima koji šire „ilegalne, opasne, nepouzdane informacije od javnog značaja, ili informacije koje pokazuju jasno nepoštovanje društva, države i ustava Ruske Federacije, kao i informacije sa ciljem da se diskredituje ruska vojska“.
Mnogi strani mediji obustavili su, ili ograničili rad u Rusiji nakon što je u martu izglasan zakon kojim se za izveštavanje okarakterisano kao diskreditujuće po rusku vojsku predviđa zatvorska kazna do 15 godina.
Od početka napada na Ukrajinu, mnogi ruski nezavisni mediji, poput radija Eho Moskve i lista Nova gazeta, prestali su sa radom.
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.