U četvrtak, 27. kolovoza o.g. napadnut je Ivan Ninić, istraživački novinar i izvršni direktor NVO Centra za vladavinu prava u Beogradu te član Udruženja novinara Srbije. Udruženje (UNS) je osudilo napad u priopćenju u kojem navodi kako je šokirano napadom na istraživačkog novinara i člana UNS-a Ivana Ninića i traži od nadležnih da hitno pronađu i kazne napadače. UNS ističe da je napad na dvadesetsedmogodišnjeg Ivana Ninića prijetnja srpskom istraživačkom novinarstvu. Na slučaj napada reagirao je i Savjet za borbu protiv korupcije, gdje je novinar Ivan Ninić vanjski suradnik. U njihovom priopćenju, objavljenom 28. kolovoza o.g. ističu kako Savjet za borbu protiv korupcije najenergičnije protestira jer je njihov vanjski suradnik na projektu o vlasničkoj strukturi i kontroli medija u Srbiji pretučen i to ispred svoje kuće. Savjet za borbu protiv korupcije smatra da jedino dijalog, a ne nasilje može dovesti do napretka u društvu
Jedna od članica Savjeta za borbu protiv korupcije, Miroslava Milenović, za Fairpress je komentirala napad na novinara Ivana Ninića:
„Moje mišljenje je da napad na kolegu nije direktno povezan s njegovim radom u Savjetu za borbu protiv korupcije. Ninić dugo godina radi na raznim poslovima koji su povezani s korupcijom. Ovaj napad je jasan signal svim istraživačkim novinarima kako ne trebaju ići do kraja u istraživanju jer to vlastima ne odgovara. Nasiljem se ne postiže ništa. Vlast bi trebala naći počinitelje i dati jasan signal da je nasilje nepoželjno u demokratskom društvu. Novinarska udruženja bi trebala svakako reagirati. Kada bi se napadi sankcionirali, time bi se i borba protiv korupcije prikazala kao nešto što postoji i što je vrijedno, a ne samo tekst na papiru.“
Na svom twitter profilu Ivan Ninić je objavio kako je 27. kolovoza o.g. pretučen od strane dvojice mlađih napadača na ulazu u svoju zgradu u Karaburmi.
Za Fairpress Ninić se osvrnuo na napad:
„U četvrtak navečer 27. kolovoza u 23:30 parkirao sam auto ispred zgrade u beogradskom naselju „Karaburma“. Primijetio sam dva mlađa nepoznata lica kako sjede na stepenicama pored staze kojom sam trebao proći do ulaza u stambenu zgradu. Dok sam im se približavao gledali smo se međusobno u lice. I oni su se pomaknuli blago u stranu i propustili su me da prođem između njih. Nakon drugog koraka čuo sam sam šuštanje žbuna, okrenuo sam se i vidio sam da rukama vade dvije manje šipke. Prvi udarac je uslijedio u leđa, potom u glavu i nakon toga dok sam pokušavao približiti ulazu u zgradu dobio sam negdje oko 15 udaraca po leđima, ramenima, vratu i nogama. Susjedi su s terase vidjeli događaj, jer sam namjerno vikao ne bi li netko vidio. Od udarca u glavu usta su mi bila puna krvi i krv mi je išla niz lice, u tom trenutku sam pomislio da su me udarili u oko, ali na sreću bio je to udarac ispod oka. Kada sam stigao do vrata zgrade tu sam dobio posljednji udarac u leđa i obojica su počela bježati u nepoznatom pravcu. Isprao sam se od krvi i pozvao policiju, a nakon toga sam nekoliko narednih sati proveo u Kliničkom centru u Beogradu na snimanjima glave i prsnog koša.“
Ninić se osvrnuo na istragu koja je u tijeku:
„Beogradska policija je ekspresno došla po mom pozivu i izvršila uvid i uzela izjave od svjedoka. Nakon što sam izvršio preglede u Kliničkom centru Srbije otišao sam u policiju i oko 4:30 sati dao sam iskaz policiji i opisao napadače. Sljedeći dan policija je ponovo izvršila novi uvid i fotografiranje terena ispred moje zgrade. Napadači još uvijek nisu pronađeni i istraga je u tijeku. Policiji sam u iskazu rekao na kojim novinarskim istraživanjima radim u proteklih mjeseci. Nagovijestio sam što bi od tih istraživanja mogao biti uzrok napada. Očigledno je da sam duže vrijeme praćen i da se čekao pogodan trenutak u kasnim večernjim satima da budem napadnut.“
Za Fairpress Ninić je komentirao reakcije kolega novinara i novinarskih udruženja:
„Pozitivno sam iznenađen reakcijama kolega novinara. Izuzetno mi znači podrška u formi javnog priopćenja koju sam dobio od Udruženja novinara Srbije i Nezavisnog udruženja novinara Srbije. Mislim da je i ovaj slučaj pokazao da svatko od nas može biti meta novog napada i prebijanja i da to neće u skorije vrijeme prestati. Podršku sam dobio i od više nevladinih organizacija. Svi oni znaju u kojoj mjeri sam doprinio istraživačkom novinarstvu i građanskom aktivizmu u proteklih šest godina. Vjerujem da će upravo profesionalna novinarska udruženja i organizacije civilnog društva inzistirati da se ovaj slučaj riješi i da se otkriju naručitelji napada i sami izvršitelji. Osobno nisam optimističan da će nalogodavci biti privedeni pravdi jer bi to značilo da vlast mora hapsiti svoje ljude.“