
Foto: N1
„Ništa se ne uklapa zato što su im ruke krvave. Ovo sve što se dešava pa i ovo što se dešava u medijskoj sferi, dešava se zato što su im ruke krvave“, rekao je Šper na tribini Koalicije za slobodu medija u Nezavisnom društvu novinara Vojvodine.
Dodao je da nije moguće razgovarati o rešenjima u oblasti medijskog zakonodavstva i zbog toga što režim nije ispoštovao ni ranije dogovore sa predstavnicima medijskih i novinarskih udruženja i sindikata.
„Mi zaista nemamo o čemu da pričamo sa režimom. Mi njih bojkotujemo zato što su im ruke krvave“, rekao je Šper i podsetio da su sindikat Nezavisnost i Nezavisno društvo novinara (NDNV) objavili da neće razgovarati sa režimom kojem su ruke krvave i koji odbija da ispuni zahteve studenata koji blokiraju više od 80 fakulteta u Srbiji.
Nezavisnost i NDNV pozvali su i ostala novinarska udruženja, medijske asocijacije, novinare i medijske radnike da im se pridruže.
“Obaveštavamo javnost da se u potpunosti solidarišemo sa zahtevima studenata, učenika i građana i da obustavljamo sve kontakte sa režimom. Obaveštavamo javnost da nećemo učestvovati ni u kakvim sastancima, razgovorima, pregovorima i dogovorima sa predstavnicima režima, do ispunjenja zahteva studenata, učenika i građana”, poručili su Nezavisnost i NDNV.
Dodali su da smatraju “duboko amoralnim” održavanje bilo kakvog kontakta sa predstavnicima režima koji – umesto da prihvate sopstvenu odgovornost za tragediju u Novom Sadu koja je, kao odgovornost države, odnela 15 ljudskih života i još dve osobe teško povredila – vrše represiju nad demonstrantima koji traže pravdu.
“Smatramo duboko amoralnim održavanje bilo kakvog kontakta sa režimom koji neprestano vrši cenzuru medija i diriguje kampanjama progona i direktnih pretnji smrću nezavisnim novinarima. Ne želimo da budemo paravan ni režimu ni pojedinim zvaničnicima Evropske unije u njihovom licemernom pretvaranju da se Srbija kreće putem ka EU. Zalažemo se za evropske vrednosti, potpuno uvereni da za građane Srbije moraju da važe isti demokratski i civilizacijski standardi kao i za sve građane EU, među kojima sloboda govora i medija zauzima jedno od najvažnijih mesta”, poručili su oni.
Dodali su da zahtevaju ostavku resornog ministra Dejana Ristića, koji neprestano pokušava da marignalizuje relevantna novinarska i medijska udruženja i da na medijsku scenu uvede GONGO udruženja i režimske sindikate, koji su produžena ruka aktuelnog režima.
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.