Đilas je novinarima ispred redakcije „Alo“ u Beogradu rekao da je presudu prvo izrekao Viši sud u Beogradu, a onda potvrdio i Apelacioni sud u Beogradu i da je presuda doneta zbog teksta u vreme izborne kampanje za gradonačelnika Beograda, u kom je navedeno da je milionima kupio sindikate i da je od biznismena Miroslava Miškovića pozajmio 10 miliona evra.
„Poštovana gospodo, prošlo je četiri dana od kada je presuda postala pravosnažna i najkasnije juče je ‘Alo’ morao da objavi kompletno ovu presudu gde jasno piše da su lagali, da su radili sa namerom da me diskredituju i da o meni građani imaju negativno mišljenje“, rekao je Đilas.
On je kazao i da je došao da pita da li su oni koji rade za predsednika Srbije Aleksandra Vučića, bez obzira šta rade, iznad suda i da li oni ne moraju da poštuju pravosnažne sudske odluke, ili će i za njih morati da važi što važi i za druge.
Đilas je istakao da su novine dužne da objave celu presudu i da će to biti istorijski dan za „Alo“ jer će „prvi put u modernoj istoriji objaviti istinu u njemu“.
„Očekujem da će i sve ostale presude koje budem dobijao u narednom periodu imati u sebi taj deo (da moraju da objave presudu) tako da će čitaoci Informera, Srpskog telegrafa, Kurira, Večernjih novosti napokon moći da pročitaju nešto istinito kada se pominje moje ime i prezime“, rekao je Đilas.
On je kazao i da mediji protiv kojih dobije presudu uvek uplate novčana sredsta, koja on potom da u humanitarne svrhe, ali da te redakcije nikada ne objave presudu.
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.