„Povodom medijskih objava o Jeleni Karleuši i Ognjenu Vranješu, uprkos reakcijama Ministarstva kulture i informisanja i Saveta za štampu, mediji nastavljaju da krše zakone i Kodeks novinara objavljujući neprimeren, omalovažavajući i uvredljiv sadržaj“, navela je Brankica Janković u pisanoj izjavi.
Prema njenim rečima, za svaku osudu su naslovne strane u pojedinim dnevnim listovima i na portalima uz fotografije pornografskog sadržaja i degradirajuće i vulgarne naslove.
„Iako javne ličnosti i njihovi postupci izazivaju pažnju u javnosti, mediji ne smeju da krše osnovna pravila novinarskog izveštavanja koja mogu uticati na njihov život i život njihovih porodica. Na ovakav način se, između ostalog, podržavaju rodni stereotipi, a žena se svodi na seksualni objekat“, navela je Janković, a preneo njen kabinet.
Red propagande, red rijalitija: REM pokušava da izbaci obavezu prikazivanja dečjeg, obrazovnog i kulturnog programa
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.