
Vozač koji je na auto-put pokušavao u više navrata da izazove sudar sa Markom Stepanovićem, voditeljom Mentalnog razgibavanja, priveden je, napisao je na svom Tviter profilu sam Stepanović.

Gradonačelnik Aleksandar Šapić rekao je da će on lično ispitati šta se dogodilo na sastanku sa Kentkartom i da tek onda može da govori „da li je tu bilo krivičnog dela ili ne“, i upitao da li će možda da odgovaraju mediji koji su lansirali „možda montirane“ snimke, a koji su kao „preki sud“ već osudili njega i njegove saradnike. Medije koji su izvestili o pomenutom snimku gradonačelnik je nazvao lažovima i kazao kako oni i inače „montiraju snimke“, vade iz konteksta i menjaju suštinu onoga što je rečeno.

Na prozor stana u kome je novinar Dejan Anastasijević živeo sa porodicom, 14. aprila 2007. godine, postavljene su dve bombe. Jedan geler je završio 20 santimetara od njih. Pokušaj ubistva digao je na noge i javnost i najviše državne zvaničnike, pljuštala su obećanja o brzom rasvetljenju. Do danas ništa nije urađeno
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić je ponovo pomenuo kako nezavisni mediji montiraju njegove izjave... A pored gradonačelnika, kao udarna pesnica SNS-a po medijima, izborila se da bude i premijerka.

Sama činjenica da je u zemlji u kojoj živimo potrebno da Vlada formira Radnu grupu za bezbednost novinara dovoljno govori o tome koliko smo bezbedni. I to nije jedino telo koje se time bavi, ali jeste jedino iza koje je svojim autoritetom stala Vlada i ona koja je na njenom čelu. Međutim, kome se žaliti kada vašu bezbednost svakog dana ugrožava Vlada, odnosno premijerka lično? Da li je to prava adresa ? Da li je Radna grupa adresa samo za one za koje premijerka lično proceni da zaslužuju da budu zaštićeni?
Ministar unutrašnjih poslova Kosova Dželjalj Svečlja izjavio je da su napadači na novinara Valjon Sulju identifikovani i biće izvedeni pred "lice pravde".
Američki ambasador Kristofer Hil izjavio je da novinari u Srbiji još uvek rizikuju radeći svoj posao i da se nada presudi zbog ubistva novinara i izdavača Slavka Ćuruvije.
Novinara Valjona Sulju su noćas u Prištini napale tri osobe, javlja kablovska televizija Kanal 10.

Slavko Ćuruvija fondacija, Asocijacija nezavisnih elektronskih medija, Udruženje novinara Srbije i Nezavisno udruženje novinara Srbije organizovali su na godišnjicu ubistva novinara Slavka Ćuruvije šetnju od restorana Kolarac u Knez Mihailovoj do Svetogorske 35, istim putem kojim je Ćuruvija prošao pre nego što je ubijen 11. aprila 1999. godine

Novinar i vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina Slavko Ćuruvija ubijen je 11. aprila 1999. u haustoru zgrade u kojoj je stanovao, a ni 24 godine posle toga nema konačne presude u tom slučaju. Njegova ćerka Jelena kaže u intervjuu za N1 da je 24 godine - maraton koji nisu očekivali. Upitana da li konačnu presudu čeka u pozitivnom duhu, ona kaže da jeste pozitivna i da želi da veruje u profesionalnost sudija i njihov zdrav razum, da će doneti odluku kakvu svi očekujemo, a to je da potvrde drugu prvostepenu presudu kojom su na 100 godina zatvora osuđeni bivši načelnik Državne bezbednosti (DB) Radomir Marković, koji se već nalazi u zatvoru zbog izdržavanja kazne zbog ubistva Ivana Stambolića i atentata na Vuka Draškovića u Budvi, kao i nekadašnji načelnik beogradskog centra DB-a Milan Radonjić i bivši inspektor DB-a Ratko Romić. Osuđen je i bivši pripadnik rezervnog sastava DB-a Miroslav Kurak, koji je u bekstvu.
Porodica i kolege nadaju se da će ova godišnjica biti poslednja koju dočekuju bez presude za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije. Ovo je i prilika da se podsetimo šta je prethodilo tom strašnom događaju, kakva je uloga državnog aparata bila, ali i kako je izgledalo samo ubistvo.
Advokat porodice Ćuruvija Slobodan Ružić kaže da zbog raznih "jakih uticaja" ima sumnju da će presuda za ubistvu novinara Slavka Ćuruvije biti onakva kakvu očekuje porodica. Objašnjava da čak i ako konačno, posle 24 godine, bude pravosnažna osuđujuća presuda, postoje vanredni pravni lekovi.
U mraku služba ubija, a institucije ćute. Poluge moći su u rukama partije na vlasti dok traje progon neistomišljenika, gašenje medija i uništavanje slobode govora. 11. aprila 1999. godine, na Uskrs, dok traje NATO bombardovanje tadašnje SRJ, ubijen je novinar Slavko Ćuruvija.
N.P. iz Velikog Gradišta, koji je u decembru prošle godine uhapšen zbog stravičnih pretnji novinarki TV Nove Jeleni Obućini, pred Višim sudom u Beogradu osuđen je na godinu dana kućnog zatvora uz nanogicu.