Julija Južik danas će se vratiti u Moskvu, prenosi Rojters.
„Kao rezultat udruženih napora ruskog Ministarstva spljnih poslova i ambasade u Teheranu, iranska strane je odlučila da oslobodi rusku državljanku Juliju Južik“, navela je ruska ambasada.
Portparol iranske vlade Ali Rabiei ranije je izjavio da Julija Južik nije uhapšena pod optužbom za špijunažu, već zbog kršenje zakona o vizama i da se njen slučaj obrađuje po ubrzanoj proceduri.
Bivši suprug ruske novinarke Boris Vojcehovski je prethodno na Fejsbuku objavio da ga je Julija zvala iz pritvora, navodeći da se suočava sa optužbama da je špijunirala za Izrael.
Kako je naveo, novinarka se u Iranu nalazi od 1. oktobra.
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Red propagande, red rijalitija: REM pokušava da izbaci obavezu prikazivanja dečjeg, obrazovnog i kulturnog programa
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.