
Početkom prošle nedelje započeti štrajk upozorenja zaposlenih u Radio-televiziji Kragujevac, uskoro bi, poručuju iz te medijske kuće, mogao da preraste u totalnu obustavu rada
Javno preduzeće „Emisiona tehnika i veze“ obustavilo je emitovanje Televizije K 9 iz Kragujevca, a razlog za takav potez je petomesečni dug koji ta medijska kuća ima po osnovu emitovanja signal
U tri vodeća kragujevačka medija zaposleni mesecima nisu primili platu. Najveći krivac je Grad, koji nije uspeo da raspiše zakonit konkurs za finansiranje medija, a u privatizovanu televiziju stalno upumpava novac koji nikad ne stigne do zaposlenih