Građanska inicijativa za kupovinu „Studija B“ organizovana u Zadrugu „Plan B za Studio B“ odustala je od kupovine ovog medija. „Glavni razlog zbog kog smo odustali je što ne postoji ekonomska opravdanost za kupovinu „Studija B“. Dati toliki novac gradu Beogradu za kapital koji ne postoji u firmi, uključujući simbol grada čija sudbina nije jasna po papirima i izgubiti finansiranje od grada od 1. novembra uz obavezivanje da se ulaže dosta novca svake godine je ogroman gubitak.
Pored toga, saznali smo da je podneto dosta nepotpunih prijava kako bi se samo učestvovalo u procesu privatizacije i čime bi se i dalje produžavao rok uz izgovore za dopunjavanje dokumentacije.
Odluku da odustanemo smo doneli posle poslednje posete „Studiju B“ u ponedeljak, 10. avgusta.
Sakupili smo dovoljno novca da učestvujemo u nadmetanju i posle Skupštine zadruge ćemo odlučiti šta ćemo uraditi sa tim novcem.
I dalje ćemo opstajati kao Zadruga i nastaviti sa radom“, rekao je za UNS pravni savetnik „Plana B za Studio B“ Milan Stošić.
Saopštenje za javnost inicijative „Plan B za Studio B“
Foto: studiob.rs
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.