RRA promenila je, u skladu sa Zakonom o elektronskim medijima koji je danas stupio na snagu, naziv u Regulatorno telo za elektronske medije.
Kako je navedeno, Regulatorno telo za elektronske medije je samostalna nezavisna regulatorna organizacija sa svojstvom pravnog lica, koja obavlja javna ovlašćenja, izmedju ostalog, i u cilju delotvornog sprovodjenja utvrdjene politike u oblasti pružanja medijskih usluga u Srbiji.
To regulatorno telo obavlja javna ovlašćenja i u cilju unapredjivanja kvaliteta i raznovrsnosti usluga elektronskih medija, doprinosa očuvanju, zaštiti i razvoju slobode mišljenja i izražavanja, zaštite interesa javnosti u oblasti elektronskih medija i zaštite korisnika usluga.
Šta čeka medije u 2024: Ugovor sa đavolom ili otpor - pa šta bude?
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.