Iako je Grad Beograd zatražio podatke od Saveta za štampu i dobio informaciju da su listovi „Alo“ i „Srpski telegraf“, odlukom Komisije za žalbe Saveta za štampu, po pet puta prekršili Kodeks u poslednjih godinu dana, to u obrazloženju odluke o dodeli novca nije ni pomenuto. Greškom ili ne, „Informer“ (kome su u poslednjih godinu dana izrečene četiri javne opomene zbog kršenja Kodeksa) nije ni bio na spisku medija koji je dostavljen Savetu za štampu.
Savet za štampu upozorava da je ovakvo drastično ignorisanje propisanih pravila i „nagrađivanje“ medija koji ne poštuju etičke standarde profesije apsolutno nedopustivo i da bi i Grad Beograd i Ministarstvo kulture i informisanja morali da reaguju da se ovakva praksa prekine.
Upravni odbor Saveta za štampu
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Bezdušna ružičasta jutra: Televizije se naslađuju brutalnostima koje mame gledaoce - REM ih još hvali
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.