
Filmskog kritičara Igora Stanojevića policija je najpre prebila, pa je proveo noć u pritvoru bez prava da telefonira porodici (foto: Fejsbuk profil)
Reporteri bez granica su na Tviter nalogu objavili da su od 7. jula u više od 10 različitih incidenata tokom antivladinih protesta u Srbiji novinare napadali i policija i učesnici protesta.
Za Reportere bez granica zahtev da novinari budu zaštićeni i da se procesuiraju napadači više nije dovoljan, već zahtevaju da policija i Vlada Republike Srbije preuzmu odgovornost za ove napade.
#Serbia: Police & protesters have attacked reporters covering anti-government protests in over 10 incidents since 7 July. Asking for investigations & protection of journalists is now not enough. @RSF_inter calls for police & government representatives to be held accountable! pic.twitter.com/3QukN7lFQq
— RSF in English (@RSF_en) July 10, 2020
RBG tvrde da je policija palicama i suzavcem više puta namerno napadala izveštače nezavisnih medija kao što su agencija Beta i televizije N1 i Nova S, ali ukazuju i na napade na novinare RTS-a i Tanjuga.
Oni podsećaju da je najmanje jedan novinar proveo noć u pritvoru, dok ih je nekoliko završilo u bolnici.
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.